Stadiony

Published on 5 października, 2020 | by admin

Kraków: Mieszkańcy przeciwni parkingowi przy stadionie

Ogromna większość uwag zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych sprzeciwia się budowie parkingu wielopoziomowego przy Stadionie im. Henryka Reymana. To jedyny kontrowersyjny element miejskich planów.

Choć parkingi wielopoziomowe przy stadionie Wisły Kraków przewidziano dwa, to tylko jeden z nich budzi gorące emocje. Jak ujawnił Zarząd Infrastruktury Sportowej, ogromna większość z prawie 200 uwag zgłoszonych w trakcie konsultacji społecznych, wyraża sprzeciw wobec planów budowy głównego parkingu przy al. 3 Maja.

To południowe przedpole stadionu. Według wizji wypracowanej jako kompromis przez miasto i Wisłę Kraków, miałby tu powstać duży parking wielopoziomowy dla 500 aut. Służyłby kibicom Wisły i przyjezdnym, a poza dniami meczowymi miałby odciążyć centrum miasta.

I właśnie ta część jego wykorzystania sprawiła, że mieszkańcy są przeciwni. W ramach zorganizowanej akcji 168 osób wysłało identycznie brzmiący głos sprzeciwu. Powodem są obawy, że stworzenie wielkiego parkingu zwiększy ruch uliczny wzdłuż 3 Maja, a więc wzdłuż Błoń. Tymczasem od dłuższego czasu spore grupy domagają się odwrotnych zmian, nawet wyłączenia całej ulicy z ruchu i oddania jej pieszym oraz rowerzystom. Dzięki temu Błonia miałyby połączyć się z Parkiem Jordana.

Przypomnijmy, że spiętrzony wysoko parking prawie wchodzący na Błonia to efekt porozumienia zawartego z Wisłą. By zwolnić miejsce pod boisko wielofunkcyjne obiecane przed laty „Białej Gwieździe”, konieczne okazało się podniesienie parkingu.

Podobnych emocji nie budzi parking po drugiej stronie stadionu, gdzie również zaplanowano kilkaset miejsc (400 na wielopoziomowym i 100 naziemnych).

źródło: ZIS.Krakow.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv