Aktualności

Published on 10 lipca, 2013 | by admin

Korona Kielce świętuje 40-lecie

Historyczne stroje, plakaty, proporce oraz wiele innych pamiątek związanych z Koroną można oglądać na wystawie otwartej w środę w jednej z kieleckich galerii handlowych. 40 lat temu, dokładnie 10 lipca 1973, klub ten został założony.

Jak poinformował w środę rzecznik Korony Paweł Jańczyk, wśród pamiątek zebranych na wystawie można znaleźć także te z czasów bardzo odległych, jednak mających wiele wspólnego z historią piłki nożnej w Kielcach, np. oryginalny protokół przekazania stowarzyszeniu WF boiska i sali gimnastycznej z kwietnia 1939 roku.

Skuteczna samoobrona – legalne metody!

Wśród prezentowanych eksponatów jest także pierwszy w historii klubu plakat zapraszający kielczan na mecz Korony, rozegrany w sierpniu 1973 roku, a także czasopisma, bilety, akredytacje dziennikarskie zgromadzone na przestrzeni 40 lat.

– Dodatkowo na 40 planszach w wielkim skrócie dowiedzieć się można wielu szczegółów z 40 lat historii Korony – dodał Jańczyk.

Najcenniejszymi zbiorami są jednak meczowe koszulki zawodników Korony. Najstarsze są z lat 70-tych ubiegłego stulecia.

Wystawa jest jedną z szeregu atrakcji przygotowanych z okazji jubileuszu klubu. Na 16 lipca zaplanowano piknik rodzinny dla kibiców, w trakcie którego odbędzie się m.in. prezentacja drużyny, która w sezonie 2013/14 ponownie spędzi w najwyższej klasie.

Kulminacyjnym punktem uroczystości 40-lecia Korony będą dwa mecze 21 lipca. W samo południe na historycznym stadionie przy ul Szczepaniaka rozegrane zostanie spotkanie oldboyów tego klubu ze Stalą Mielec. Po meczu zaplanowano przemarsz kibiców na Arenę Kielc przy ul. Ściegiennego, na którym obecny zespół na inaugurację ekstraklasy zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Korona powstała 10 lipca 1973 roku w wyniku połączenia dwóch miejscowych klubów: Iskry i SHL. W najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarze żółto-czerwonych zadebiutowali w lipcu 2005 roku. Ostatni sezon kielczanie zakończyli na 11. miejscu.

Źródło: sport.wp.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv