Aktualności

Published on 31 stycznia, 2014 | by admin

Kibice Zawiszy zawiadomili prokuraturę

Konflikt pomiędzy kibicami Zawiszy Bydgoszcz a właścicielem klubu Radosławem Osuchem, zamiast wygasać, zaognia się. Ci pierwsi złożyli właśnie zawiadomienie do prokuratury przeciwko biznesmenowi, o czym w oficjalnym piśmie poinformowali prezydenta miasta Rafała Bruskiego.

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza to jedna z dwóch organizacji kibicowskich, które toczą wojnę z Radosławem Osuchem. Zaczęło się od meczu z Widzewem, podczas którego doszło do awantur z policją. Potem był festiwal bluzgów i obraźliwych pieśni pod adresem biznesmena i jego żony, która jest prezesem Zawiszy podczas meczu z Lechem, a następnie groźby właściciela klubu, że wycofa się z finansowania go.

Władze miasta stanęły jednoznacznie po stronie Osucha i podczas spotkania, na którym miało dojść do pojednania zwaśnionych stron, prezydent Rafał Bruski przedstawił kibicom do podpisania oświadczenie, w którym mieli potępić zdarzenia z meczu z Lechem. Fani odmówili, domagając się najpierw wyjaśnienia zajść ze spotkania z Widzewem. Wobec takiej postawy kibiców, prezydent Bydgoszczy zażądał od Zawiszy, by wyrzucił dwa kibicowskie stowarzyszenia z zajmowanych na klubowym stadionie pomieszczeń.

Fani nie dają jednak za wygraną i w oficjalnym piśmie przesłanym do prezydenta Bruskiego, poinformowali go o złożeniu w dniu 29 stycznia zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Radosława Osucha. Treść zawiadomienia nie została jednak opublikowana, dlatego nie wiadomo o co dokładnie kibice oskarżają biznesmena. Najprawdopodobniej chodzi o nieprawidłowości finansowe, jakich – ich zdaniem – miał się dopuścić w związku z działalnością w Zawiszy.

źródło: wp.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv