Aktualności

Published on 23 lipca, 2013 | by admin

Kibice Śląska nie jadą do Czarnogóry, ale jadą policjanci. By chronić kibiców

Na rewanżowy mecz Śląska z Rudarem Pljevlja nie przewidziano zorganizowanego wyjazdu wrocławskich kibiców. Do Czarnogóry jadą za to policjanci komendy wojewódzkiej policji, którzy mają chronić fanów z Wrocławia

Pierwsze spotkanie w ramach II rundy kwalifikacji Ligi Europy, Śląsk wygrał z Rudarem 4:0. To jednak wcale nie wysoki wynik jest powodem tego, że na rewanż do Czarnogóry nie jedzie zorganizowana grupa kibiców wrocławian. Chodzi o to, że pojedynek odbędzie się na stadionie w Podgoricy, gdzie w zeszłym roku Śląsk rywalizował z Buducnostią. Wówczas na spotkaniu doszło do dantejskich scen, pałowania wrocławskich kibiców i szczucia ich psami.

Teraz nic podobnego zdarzyć się nie powinno, choć nikt w Śląsku nie może wykluczyć, że jacyś polscy kibice na spotkaniu się jednak pojawią. Być może właśnie dlatego do Czarnogóry wybrali się również funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zadaniem zespołu dolnośląskich funkcjonariuszy będzie monitorowanie udających się do Podgoricy, kibiców wrocławskiej drużyny.

Polscy policjanci w razie potrzeby będą udzielać pomocy kibicom z Dolnego Śląska, a także czarnogórskim funkcjonariuszom w sytuacjach wymagających choćby potrzeby porozumienia się z polskimi kibicami. W przypadku zaistnienia zachowań niezgodnych z prawem, policjanci z Dolnego Śląska udzielać będą także pomocy w zakresie identyfikacji sprawców przestępstw i wykroczeń.

Jak informują policja, w związku z planowanym wyjazdem dolnośląscy funkcjonariusze, nawiązali już wcześniej kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy w Komendzie Głównej Policji oraz Konsulatem Polskim w Czarnogórze. Razem z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do Podgoricy wyjechali też przedstawiciele spottersów z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w związku z udziałem wrocławskiej drużyny w rozgrywkach europejskich, wcześniej monitorowali już zachowanie jej kibiców m.in. w Szwecji, Niemczech i Czechac

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv