Aktualności

Published on 29 stycznia, 2014 | by admin

Kibice Pogoni oddali 230 litrów “granatowo-bordowej” krwi

Podsumowano kolejną odsłonę akcji Pogoni Szczecin i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Od czerwca do grudnia 2013 roku wzięło w niej udział 405 dawców.

To wynik dwukrotnie lepszy niż w pierwszym półroczu. Wtedy w RCKiK pojawiło się 200 osób, które łącznie oddały ponad 120 litrów krwi. Na trzech najaktywniejszych krwiodawców i krwiodawczyń czekały karnety na rundę wiosenną sezonu 2013/14 i upominek.

Mężczyźni mieli więcej szans na oddanie krwi albo jej składników i skrzętnie z tego skorzystali – zwycięzcy byli w RCKiK w ostatnie pół roku aż czterokrotnie! U kobiet, by znaleźć się na podium, wystarczyły dwa pobrania krwi. Wśród mężczyzn triumfowali Piotr Andruszkiewicz, Wiesław Czuchrowski oraz Jacek Jackowski, a wśród kobiet Marzeny Kaniuka, Sylwia Łukawska i Joanna Zubowicz.

Od lutego rusza kolejna odsłona akcji. Krew będzie można po raz kolejny oddawać w RCKiK. Dokładnie informacje i nowy regulamin opublikowane zostaną w najbliższych dniach na oficjalnej stronie Pogoni.

źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv