Published on 23 stycznia, 2014 | by admin

Kibice Legii zbierają na wózek dla Daniela

Kibice Legii ze Śródmieścia Południowego wraz z SKLW rozpoczynają akcję pomocy młodemu kibicowi Legii, który ze względu na swoje schorzenie, póki co może kibicować warszawskiej drużynie jedynie przed telewizorem.

Pierwsza zbiórka na zakup wózka będzie miała miejsce w najbliższą sobotę na Torwarze. Przeprowadzi ją Fundacja “Nigdy Sam”.

Reklama: Kibolu! Masz siłownie ? Zobacz koniecznie…

Daniel ma 16 lat. Od urodzeniu cierpi na miopatię wrodzoną, rzadką chorobę genetyczną, powodującą uszkodzenie struktury określonych mięśni lub ich metabolizmu. Od początku był dużo mniej sprawny od swych rówieśników, a w 2013 roku nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia i osłabienie siły mięśniowej. W chwili obecnej już nie chodzi i nawet gimnazjalną edukację odbywa na zasadzie zajęć indywidualnych w domu. Od września chłopca czeka nauka w szkole średniej i zarówno on sam, jak i rodzice, chcieliby, aby kontynuował ją już wśród rówieśników, w szkole. Aby jednak Daniel mógł wrócić do szkoły, konieczny jest wózek elektryczny, którego koszt szacowany jest na około 8 tysięcy złotych.

Pierwsza odsłona akcji pomocy będzie miała miejsce na sobotnim derbowym meczu koszykarzy na Torwarze. W holu i przed wejściami na trybuny będą stali z puszkami kibice zaangażowani w akcję, którzy prowadzić będą zbiórkę na przedmiotowy cel. W najbliższym czasie pojawią się też aukcje internetowe, z których dochód również przeznaczony zostanie na zakup wózka.

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv