Reprezentacja

Published on 21 maja, 2019 | by admin

Kadra Polski na mecz z Izraelem i Macedonią Północną

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na dwa najbliższe spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy. W kadrze nie ma większych niespodzianek, a na boisku zobaczymy niemalże tych samych zawodników.

Polacy dobrze rozpoczęli eliminacje. Po zwycięstwach z Łotwą (2:0) oraz Austrią (1:0) są liderami tabeli w grupie G. Na pozycji drugiej i trzeciej znajdują się Izrael i Macedonia, czyli najbliżsi rywale Biało-Czerwonych, którzy do tej pory zgromadzili po 4 punkty. Spotkania rozegrane zostaną 7 i 10 czerwca o godzinie 20:45. Mecz z Macedonią Północną odbędzie się w Skopje, natomiast Izrael będziemy podejmować na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Selekcjoner reprezentacji swoimi powołaniami na najbliższe spotkania pokazał, że proces ustalania głównego trzonu kadry dobiegł końca. Dowodzą temu nazwiska, które znalazły się na liście, ogłoszonej we wtorkowe południe. Nie zabrakło w nich między innymi liderów kadry – Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Kamila Glika.

Skład Reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek postawił na stałych bramkarzy – regularnie broniącego w Juventusie Wojtka Szczęsnego, najlepszego zawodnika sezonu w West Hamie Łukasza Fabiańskiego i zbierającego dobre opinie W Boloni Łukasza Skorupskiego. Rywalizacja o miejsce w bramce rozstrzygnie się jednak między Szczęsnym i Fabiańskim. 

W obronie wreszcie zagrać będzie mógł Maciej Rybus. Choć lewy obrońca wciąz jest kontuzjowany, to poinformował selekcjonera, że w przypadku powołania będzie do jego dyspozycji. Rywalizacja o miejsce w składzie odbędzie się pomiędzy nim oraz Arkadiuszem Recą, który wciąż nie ma miejsca w wyjściowym składzie Atalanty. Na prawej obronie zagra zapewne Bartosz Bereszyński, a jego zmiennikiem będzie Robert Gumny, który wciąż czeka na debiut w reprezentacji lub Tomasz Kędziora. Pozostali obrońcy powołani do kadry są niezwykle doświadczeni i wiele razy meldowali się już na zgrupowaniach – są to Kamil Glik, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński i Jan Bednarek.

Wśród środkowych pomocników znalazło się miejsce dla Piotra Zielińskiego, Grzegorza Krychowiaka, Karola Linettego, Jacka Góralskiego, Damiana Szymańskiego i Mateusza Klicha. O miejsce na skrzydłach powalczą Przemysław Frankowski, Sebastian Szymański, Damian Kądzior i Kamil Grosicki.

Napastnicy to tradycyjnie już Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik oraz Dawid Kownacki.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv