Bez kategorii

Published on 22 sierpnia, 2020 | by admin

iPhone 12 z czterema aparatami?

Na jesieni pojawi się nowy iPhone od Apple. Już teraz spekuluje się o tym, jak będą wyglądać i ile będą kosztować nowe modele. Być może warto wykorzystać bonusy bez depozytu w kasynie, aby mieć środki na nowy telefon. Jednym z częściej pojawiających się pytań jest to, czy iPhone 12 będzie miał popularny obecnie system 4 kamer? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Co wiemy o iPhonie 12?

Z najnowszych informacji wiemy, że premiera nowego iPhone’a 12 została przełożona o kilka tygodni i nastąpi zapewne w II połowie października. Po raz pierwszy będziemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy to jednocześnie zadebiutują aż 4 wersje telefonu: iPhone 12, Max, Pro oraz Pro Max. Różnić się będą one oczywiście wielkością, możliwościami oraz ceną. To bardzo dobra wiadomość, gdyż iPhone 12 ma być dostępny w wersji między 5.4 a 6.7 cali. Można zatem wybrać zarówno mniejszy i poręczny model jak i typowego wielkiego flagowca. 

Wszystkie modele otrzymają nowoczesne ekrany OLED, a dwie najdroższe wersje zapewnią odświeżanie na poziomie aż 120 Hz. Ponadto iPhone 12 zaopatrzony zostanie w zupełnie nowy procesor Apple A14 Bionic 3.1 Ghz wspierany przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. iPhone 12 Pro oraz Pro Max mają być sprzedawane w wersji z 5G. Ich cena nie jest do końca znana, choć spekuluje się, że najtańszy iPhone 12 z ekranem 5.4 cala oraz pamięcią 128 GB ma kosztować jedynie 649 dolarów, czyli 2500 złotych!

Jak z fotografią?

Jednym z powodów, dla których od lat wiele osób wybiera smartfony Apple są możliwości fotograficzne. Przez lata były i nadal są to najlepsze bądź jedne z najlepszych urządzeń do mobilnej fotografii. Jak zatem ma wyglądać sprawa z aparatami w nowym iPhonie 12? Już teraz wiemy, że spodziewanego systemu 4 aparatów nie uświadczymy. Nie jest to jednak aż tak zła wiadomość.

Na początek warto wiedzieć, że dwie najtańsze wersje mają otrzymać 2 aparaty: główny o rozdzielczości 64 Mpx oraz kamerę szerokokątną ze światłem f/1.7. W przypadku dwóch droższych czyli Pro i Pro Max wyspa fotograficzna zostanie wzbogacona o teleobiektyw. Z jego pomocą będzie prawdopodobnie możliwy x3 lub x5 zoom optyczny, a sam smartfon pozwoli także na x10 zoom cyfrowy.

Sporą nowością będzie jednak tak zwany Lidar. Jest to rozwiązanie, które po raz pierwszy zastosowano w ostatnim iPadzie Pro. LiDAR (Light Detection and Ranging) stanowi małe i inteligentne narzędzie, które z poziomu iPhona będzie emitować specjalny laser. Poprzez rozproszenie promieni laserowych system rejestruje otoczenie i wykonuje jego trójwymiarowe mapy. Według Apple Lidar ma mieć skuteczny zasięg działania do 5 metrów. Dzięki temu można liczyć na o wiele lepsze wykrywanie obiektywów w kadrze niż za pomocą standardowej kamery. Pod pewnymi względami jeśli uznamy Lidar za kolejny obiektyw, to faktycznie iPhone 12 Pro i Pro Max będzie mieć system 4 obiektywów.

W przypadku nowego modelu zyskamy także kilka innych ciekawych rozwiązań, które znacząco ułatwią fotografowanie. Na wyposażeniu ma się znaleźć między innymi usprawniony system fotografii nocnej, HDR, Time-of-Flight oraz system Vertical Cavity Surface Emitting Laser. Wbudowane kamery pozwolą również na nagrywanie filmów w jakości 4K UHD w 120 czy 240 fps.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv