Aktualności

Published on 7 lipca, 2013 | by admin

Horror w Brazylii. Podwójne morderstwo na boisku

Do sceny rodem z horroru doszło w trakcie meczu ligi amatorskiej w Brazylii – kraju przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Sędzia spotkania zasztyletował piłkarza, który nie chciał opuścić boiska. Niedługo później sam został w bestialski sposób zabity przez kibiców.

Wszystko zaczęło się gdy młody, 20-letni sędzia Octavio da Silva Catanhede Jordan, wyrzucił z boiska 30-letniego Josenira dos Santosa Abreu. Według brazylijskiej gazety “Correio24horas”, piłkarz odmówił opuszczenia boiska i kierował w stronę sędziego obraźliwe słowa. W odpowiedzi arbiter wyciągnął nóż i wbił go w piłkarza.

Zaszokowani i rozwścieczeni kibice błyskawicznie wbiegli na boisko i postanowili sami “wymierzyć sprawiedliwość” arbitrowi, który został związany i ukamienowany na śmierć. Chwilę później ciało sędziego poćwiartowano a jego odciętą głowę wbito na pal, który następnie umieszczono na środku boiska.

Policja analizuje zapisy wideo. Aresztowała już jednego mężczyznę, poszukuje dwóch innych. – Jedno przestępstwo nie usprawiedliwia kolejnego – mówi szef policji Valter Costa.

Zaatakowany nożem Josenir dos Santos Abreu został przewieziony do szpitala, ale nie zdołano go uratować. Zmarł na skutek odniesionych ran.

Źródło: sport.wp.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv