Aktualności

Published on 21 lipca, 2013 | by admin

Honka Espoo składa do UEFA skargę na Lecha Poznań. Chcą kary dla szefa bezpieczeństwa

Skargę na Lecha Poznań złożył do UEFA fiński klub Honka Espoo po tym, jak po spotkaniu Kolejorza z klubem z Finlandii doszło do starć kibiców z policją – poinformowała stacja Yle. Finowie uważają, że oszukał ich szef bezpieczeństwa poznańskiego klubu.

Do zamieszek doszło już po spotkaniu Lecha Poznań z Honką Espoo, wygranego przez Polaków 3:1. Wedle informacji strony polskiej, fani Kolejorza chcieli zejść ze swych sektorów do płotu, by przybić piątki z piłkarzami Lecha po zwycięskim meczu. Policja tego zabroniła i aresztowała kilku kibiców, którzy nie chcieli się podporządkować. To rozsierdziło pozostałych.

Komisarz Jarmo Ojala, odpowiedzialny za zabezpieczenie meczu, potwierdził zatrzymanie dwóch fanów Lecha, którzy nie zastosowali się do poleceń fińskiej policji oraz fakt, że pozostali próbowali ich odbić. Wedle Finów, goście z Polski byli jednak od początku nastawieni konfrontacyjnie. Na stadion weszli z pominięciem kontroli osobistej, rzucali w policję kamieniami, niszczyli płoty.

Prezes zarządu klubu Honka Espoo, Jouko Harjunpää w stacji telewizyjnej Yle wydarzenia ze stadionu w Vantaa określił: – To najgorsza w historii Finlandii sytuacja, do jakiej doszło podczas imprezy sportowej. Cała impreza wiązała się z dużym niebezpieczeństwem, ale nie potrafiono podejść do niej z właściwą powagą.

Finowie nie zamierzają poprzestać na ukaraniu grzywną dwóch zatrzymanych gości z Polski. Złożyli pisma ze skargą do Fińskiego Związku Piłki Nożnej i dalej do UEFA. Za skargą idzie wniosek o karę dla Lecha Poznań. Ukarany ma zostać także szef bezpieczeństwa Lecha Poznań. Zdaniem Finów, wprowadził ich bowiem w błąd.

Prezes Jouko Harjunpää mówi w telewizji Yle: – Polski kierownik ds. bezpieczeństwa gwarantował i zapewnił, że Lech zna wszystkich kibiców, którym sprzedał bilety i wybrał osoby, które nie sprawią kłopotów. Okazało się, że to nieprawda. Poza tym taki kierownik powinien sam czuwać przy bramkach nad ich zachowaniem, tymczasem był zupełnie gdzie indziej – w sektorze VIP.

Prezes Honki dodał, że także delegat UEFA zauważył to zachowanie i był tą sprawą bardzo urażony.

Źródło: poznan.sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv