Aktualności

Published on 27 września, 2013 | by admin

Grupy kibicowskie Legii oburzone karą od UEFA. Chcą droższych biletów, by wspomóc klub

“Nie zgadzamy się z nałożonymi na Legię karami, które uważamy za niesprawiedliwe i krzywdzące. Chcemy i musimy pomóc naszemu Klubowi, który niesłusznie ponosi surowe konsekwencje” – na stronie Żyleta.info pojawił się komunikat Grup Kibicowskich Legii na temat kar nałożonych na mistrzów Polski przez UEFA.

19 września UEFA ukarała Legię zamknięciem stadionu na dwa mecze europejskich rozgrywek (jeden w zawieszeniu na pięć lat) oraz ogromną grzywną 150 tys. euro. Karę nałożono za mecze z Molde i Steauą, klub przekazał jej uzasadnienie: wywieszanie flag zawierających treści rasistowskie, użycie pirotechniki, rzucanie na płytę boiska przedmiotów, w tym m.in. papierowych rolek, kulek, kubków, monet, blokowanie przejść ewakuacyjnych na trybunie północnej i na innych trybunach, a także wieszanie flag na bramkach ewakuacyjnych prowadzących z trybuny na boisko, nieautoryzowane przechodzenie na inne trybuny stadionu, oświetlanie bramkarza Steaua Bukareszt wskaźnikiem laserowym, eksponowanie na trybunie zachodniej plakatu o treściach obraźliwych dla UEFA.

“Chcielibyśmy zwrócić uwagę tym Kibicom, których zachowania stoją w sprzeczności z obowiązującym prawem i wymaganiami UEFA, że narażają klub na ugruntowanie negatywnego postrzegania Legii przez UEFA oraz na olbrzymie straty finansowe w wymiarze najwyższym w dotychczasowej historii klubu, zagrażające płynnemu funkcjonowaniu Legii i jej drużyny piłkarskiej” – ogłosił klub.

W piątek na stronie Żyleta.info, która nazywa się “oficjalnym serwisem kibiców Legii”, ale reprezentuje przede wszystkim stanowisko ultrasów i Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa pojawił się komunikat podpisany przez Grupy Kibicowskie. Autorzy wyrażają w nim ubolewanie i oburzenie, przedstawiają swoją interpretację wydarzeń, które doprowadziły do ukarania Legii przez UEFA.

W komunikacie czytamy także: “To jest moment, w którym nie możemy zostawić Klubu samego. Dzięki podejściu Zarządu mecz ze Steauą był prawdziwym świętem, podczas którego wszyscy byliśmy Żyletą i mogliśmy w wyjątkowej atmosferze wspierać Legię. Skoro wtedy wszyscy byliśmy Żyletą, to teraz – również wszyscy – powinniśmy pomóc Legii. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, by do końca tej rundy bilety na mecze były droższe o 5 złotych dla osób, które wybiorą taką opcję (każdy z kibiców oraz fanatyków powinien sam zdecydować, czy w takiej sytuacji Legii pomóc należy). Hasło “Cała Legia zawsze razem” musi teraz dotyczyć także Klubu. Każdy z nas, przeznaczając te dodatkowe 5 złotych może śmiało się pod nim podpisać. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów wkrótce poda Klub.”

W czwartek 3 października Legia zagra u siebie z Apollonem Limassol bez udziału publiczności.

Źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv