Aktualności

Published on 22 października, 2013 | by admin

Fotokibole na Zawiszy

Pojawili się w niebieskich kamizelkach fotoreporterów podczas meczu Zawiszy Bydgoszcz z Wisłą Kraków. – Prowokowali kibiców Wisły, to mogło być niebezpieczne dla innych dziennikarzy – mówi rzecznik prasowy bydgoskiego klubu Mariusz Chełminiak

reading glasses online

“W grupie fotoreporterów aż wrze. Nie dziwię się. Teraz na zawody są wpuszczani amatorzy (ok, to jeszcze rozumiem). Ale jak spokojnie pracować, kiedy obok Ciebie stoi łysy z akredytacją? No i jak ma się to do bezpieczeństwa?” – dopytuje na Facebooku jeden z bydgoskich fotoreporterów.

Wzburzyło ich zdarzenie, do którego doszło podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy Zawisza – Wisła. Jako fotoreporterzy pojawili się boisku. Stanęli blisko sektora kibiców z Krakowa. – Prowokowali kibiców Wisły – przyznaje rzecznik prasowy Zawiszy Mariusz Chełminiak.

Fani z Krakowa reagowali rzucaniem petard. To stwarzało niebezpieczeństwo dla innych fotoreporterów i dziennikarzy pracujących podczas tego spotkania – mówi Chełminiak.

W końcu, w 60. minucie spotkania, dwaj ludzie w kamizelkach z napisem FOTO zostali wyprowadzeni przez ochronę na trybuny.

– To były osoby akredytowane na to spotkanie przez internetowy portal Zawiszafans – stwierdza rzecznik prasowy klubu.

Atmosfera podczas spotkania była napięta, bo kibole obu zespołów są na stopie wojennej. Niemal przez cały mecz słychać było wzajemne wyzwiska i obelgi, m.in. dlatego zachowania przedstawicieli portalu Zawiszafans spotkały się z reakcją ochrony.

Dlaczego ci ludzie w ogóle otrzymali akredytacje? – pytamy w biurze prasowym bydgoskiego klubu.

– Spełnili wszystkie formalne wymogi. Nie było żadnych podstaw, żeby akredytacji odmówić. Jedna z wyprowadzonych osób miała stałą akredytację na cały sezon. Wcześniej nie było żadnych problemów. Druga osoba otrzymała jednorazową na spotkanie z Wisłą – odpowiada Chełminiak.

Rzecznik Zawiszy informuje, że obaj kibole w kamizelkach FOTO stracili od razu akredytacje. – Jestem także po rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Zawiszafans – deklaruje.

Źródło: bydgoszcz.sport.pl

zp8497586rq

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv