Bez kategorii

Published on 6 listopada, 2020 | by admin

Firmy bukmacherskie wspierające drużyny piłkarskie

Kiedy oglądasz dowolny mecz piłki nożnej w dowolnym miejscu na świecie, istnieje duża szansa, że jedna z drużyn będzie miała na koszulce logo strony z zakładami sportowymi. To duże zjawisko, zwłaszcza w europejskiej piłce nożnej, ale dlaczego?

Z logicznego punktu widzenia firmy bukmacherskie i kluby piłkarskie to idealne dopasowanie. Większość graczy na świecie koncentruje się na inwestowaniu w to, co według nich znają najlepiej, a w większości przypadków jest to piłka nożna. W ten sposób umieszczenie logo zakładu na koszulce drużyny tylko wzmacnia poczucie wiedzy i doświadczenia, prowadząc graczy do ryzykowania swoich pieniędzy.

Nie jest też przypadkiem, że specjalistyczne programy sportowe w telewizji są mocno wypełnione treściami dotyczącymi zakładów sportowych, co stanowi całodobową platformę reklamową dla firm bukmacherskich. Obecnie to zakłady piłkarskie są głównym produktem reklamowanym przez firmy bukmacherskie, ale nie będzie zaskoczeniem, jeśli w przyszłości zaczniemy widzieć również inne produkty. Na przykład, wraz z rosnącą popularnością gier kasynowych na żywo, produkt ten może ulec zmianie.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów drużyn piłkarskich, wspieranych przez firmy bukmacherskie.

1. West Ham United  

West Ham United jest obecnie sponsorowany przez Betway.  Sponsorowanie drużyny rozpoczęło się w 2015 roku, umowa miała obowiązywać przez trzy lata.  Ta umowa obejmuje sponsoring w wysokości 20 milionów funtów.  Betway jest globalną firmą zajmującą się zakładami sportowymi, zainteresowaną kasynami online, książkami sportowymi i stronami pokera. Firma bukmacherska świadczy usługi dla swoich klientów w Wielkiej Brytanii, na Malcie, we Włoszech, w Danii, Belgii, Niemczech i Irlandii.

2. Stroke City FC

Stoke City jest obecnie sponsorowany przez Bet365.  Firma ta jest jednym z najstarszych sponsorów klubów piłkarskich, a jej aktualny kontrakt sięga 2012 roku.  Bet365 zapłaciło Stoke City ponad milion funtów w 2012 roku.  Podczas sesji w latach 2014-15 i 2015-16, firma przekazywała klubowi ponad trzy miliony funtów miesięcznie.  Ten bliski związek pomiędzy Stoke City FC i Bet365 można również przypisać temu, że obecny właściciel tego zespołu ma również swoje udziały w kapitale własnym firmy bukmacherskiej Bet365.    

3. Burnley FC

Obecnie Burnley FC jest sponsorowany przez Dafabet. Firma ta rozpoczęła program sponsorski dla klubów piłkarskich w sezonie Premier League 2012-13, kiedy to kibicowali Evertonowi i West Bromwich Albion. W sezonach 2013-14 i 2014-15 Dafabet sponsorował Aston Villa, a ich logo stało się częścią ich koszulek. W latach 2015-16 Dafabet sponsorował trzy kluby piłkarskie, mianowicie Blackburn Rovers, Burnley i Sunderland. W latach 2016-17 firma promowała Burnley do noszenia ich logo w Premier League. Obecnie Dafabet sponsoruje Burnley FC przez sponsoring o wartości ponad dwóch i pół miliona funtów.

4. Crystal Palace FC

W 2017 roku Crystal Palace zawarł wieloletni kontrakt z ManBetX, brytyjską firmą bukmacherską. Ta transakcja jest uważana za ósmą co do wielkości transakcję zawartą między firmą a klubem piłkarskim dla Premier League. ManBetX można określić jako firmę zajmującą się grami hazardowymi, która interesuje się zakładami sportowymi i obsługuje swoich klientów z całego świata. Ta firma działa na rynku od dziesięciu lat i jest to ich pierwsza umowa z jednym z największych klubów do piłki nożnej.

5. Newcastle United FC

Sponsorem Newcastle jest chińska firma hazardowa o nazwie FUN88.  Wcześniej Wonga sponsorowała ten klub piłkarski, ale została zastąpiona w 2017 roku.  Trzyletni kontrakt między obiema stronami jest wart osiem milionów funtów rocznie.  FUN88 działa w branży hazardowej od 2008 roku i wcześniej sponsorowała Tottenham Hotspur FC i Burnley FC.

Podsumowanie

Jak widzimy nawet kluby piłkarskie, które niekoniecznie wyświetlają sponsorowanie hazardu na swoich koszulkach piłkarskich, nadal mają takie sponsorowanie. Tylko trzy kluby Premier League, które rozpoczęły sezon 2019/20, nie miały umowy sponsorskiej z firmą hazardową. Niektóre drużyny, takie jak Leicester City i Newcastle United, mają nawet więcej niż jedną, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na sponsoring gier hazardowych w piłce nożnej.

Nie będzie więc zaskoczeniem, jeżeli zauważymy dalszy wzrost liczby firm hazardowych zaangażowanych w sponsoring piłki nożnej w nadchodzących latach.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv