Reprezentacja

Published on Grudzień 2nd, 2018 | by admin

eME: Znamy rywali Reprezentacji Polski

Dzisiaj w Dublinie odbyło się losowanie eliminacji mistrzostw Europy 2020. Polska zagra w grupie G z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą.

W eliminacjach zagra 55 reprezentacji, które zostaną rozlosowane do dziesięciu grup – pięciu pięciozespołowych (A-E) i pięciu z sześcioma drużynami (F-J). Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego. Pozostałych czterech finalistów wyłonią baraże dla najlepszych drużyn czterech dywizji Ligi Narodów.

Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

Faza grupowa eliminacji ME

55 drużyn podzielonych na 10 grup – do finałów awansują dwie najlepsze z każdej grupy

– 21-23 i 24-26 marca 2019 (dwa mecze)
– 7-8 i 10-11 czerwca 2019 (dwa mecze)
– 5-7 i 8-10 września 2019 (dwa mecze)
– 10-12 i 13-15 października 2019 (dwa mecze)
– 14-16 i 17-19 listopada 2019 (dwa mecze)

22 listopada 2019 – Losowanie baraży ME 2020 o cztery miejsca z Ligi Narodów

grudzień 2019 – Losowanie turnieju finałowego ME 2020

Baraże o awans do mistrzostw Europy

– 26-28 marca 2020 – półfinały (jeden mecz)
– 29-31 marca 2020 – finały (jeden mecz)

1 kwietnia 2020 – ew. dodatkowe losowanie turnieju finałowego ME 2020

Turniej finałowy (12 czerwca – 12 lipca 2020)

Mistrzostwa Europy 2020 zostaną rozegrane w 12 krajach – UEFA przydzieliła już miasta do poszczególnych grup.

Jeżeli reprezentacja kraju, w którym będą rozgrywane mecze grupowe, awansuje do turnieju finałowego, będzie automatycznie przydzielona do odpowiedniej grupy – np. Azerbejdżan i Włochy do grupy A.

Grupa A – Baku, Rzym
Grupa B – Sankt Petersburg, Kopenhaga
Grupa C – Amsterdam, Bukareszt
Grupa D – Londyn, Glasgow
Grupa E – Bilbao, Dublin
Grupa F – Monachium, Budapeszt

1/8 finału – Amsterdam, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn
1/4 finału – Baku, Monachium, Rzym, Sankt Petersburg
1/2 finału i finał – Londyn

źródło: 90minut.pl

Tags: , , , , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv