Aktualności

Published on 3 września, 2013 | by admin

Elbląg: Nowego stadionu nie będzie

Prezydent podał wczoraj informację, której wszyscy się spodziewali – nowy stadion piłkarski nie zostanie zbudowany. Zamiast tego miasto przeznaczy zarezerwowane fundusze na kolejny basen – informuje portEl.pl.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jerzy Wilk potwierdził mało przyjemną informację: miasto nie zrealizuje ambitnego planu nowego stadionu z rozbudowanymi funkcjami rekreacyjnymi. Ogłoszenie decyzji poprzedziły spotkania z władzami Olimpii Elbląg i jej kibicami.

Powodem jest brak środków w obliczu bardzo drogich ofert trzech potencjalnych wykonawców. Choć miasto miało przeznaczyć na inwestycję tylko ok. 17 mln zł (drugie tyle otrzymując z funduszy unijnych, łącznie ok. 36 mln), najtańsza oferta opiewała na 42 mln zł.

Stadion – jak zapewnił prezydent – będzie modernizowany etapami za pieniądze miasta, aby spełniał wymogi II ligi, a w przyszłości I ligi. W przyszłym roku miasto przeznaczy ok. 2 mln zł na modernizację budynku klubowego, przede wszystkim szatni, by spełniały wymogi drugoligowej licencji, bo zdaniem władz klubu to jest najpilniejsza potrzeba.

Aby Elbląg nie zmarnował dotacji unijnej (17,5 mln zł), będzie chciał wybudować za to krytą pływalnię – przy ul. Spacerowej, obok basenów kąpieliska miejskiego. Jerzy Wilk jest już po rozmowach z marszałkiem województwa Jackiem Protasem, ma być rozpisany nowy konkurs, na który Elbląg złoży swój wniosek o dofinansowanie budowy basenu. Łącznie basen miałby kosztować ok. 20 mln zł, 17,5 mln byłyby to środki unijne.

źródło: portEL.pl 

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv