Aktualności

Published on 24 sierpnia, 2015 | by admin

Echa piątkowej awantury.

W miniony piątek po bójce na łódzkich Bałutach do szpitala trafiło pięciu mężczyzn. Stan trzech w wieku od 21 do 26 lat jest ciężki. Łódzka policja wszczeła śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze podejrzewają, że tłem napaści mogły być porachunki kibiców Widzewa i ŁKS-u.

Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że nieznani sprawcy zatrzymali na ulicy samochód, którym podróżowało pięciu mężczyzn. Wszyscy trafili do szpitala, stan trzech z nich określono jako ciężki.

Dzisiaj w sieci ukazało się oświadczenie zarządu Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, który odcina się od piątkowych wydarzeń na ulicach Łodzi.

Oświadczenie Zarządu RTS Widzew Łódź

W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących piątkowych zajść w Łodzi w okolicach ulic Wojska Polskiego i Smugowej, a także domniemywań dotyczących ich przyczyn oraz sprawców, jako Zarząd Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź kategorycznie odcinamy się od tychże wydarzeń i nie życzymy sobie, aby nazwa naszego klubu była wykorzystywana w tym kontekście przez media.

Jednocześnie pragniemy nadmienić, że celem Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź jest doprowadzenie do tego, aby tam, gdzie pojawia się Widzew, panowała kultura i pełne bezpieczeństwo dla całych rodzin. Do tego dążymy wszelkimi naszymi działaniami, a zdrowie i bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem podejmowanych przez nas działań. Przed nami długa droga mająca na celu odbudowanie mającej nie tylko sportowe znaczenie marki Widzewa Łódź.

W związku z powyższym, prosimy o niewiązanie naszego Stowarzyszenia z jakimikolwiek aktami bandytyzmu i przemocy, których nigdy nie zrozumiemy i w żadnym wypadku nie będziemy akceptować.

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv