Aktualności

Published on 23 lipca, 2013 | by admin

Duże zainteresowanie pierwszą kolejką Ekstraklasy

W pierwszej kolejce rozgrywek Ekstraklasy mecze na żywo na stadionach oglądało średnio ponad 10 tysięcy widzów.

Dokładnie było to 10300 kibiców na jedno spotkanie. Inauguracja rozgrywek, mimo, że odbywająca się wcześniej niż zwykle, cieszyła się więc wielkim zainteresowaniem.

Najwięcej kibiców na żywo zobaczyło mecz na stadionie w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Widzew. Przyszło ich 16 544. Ponad dziesięć tysięcy widzów pojawiło się także na obu stadionach Krakowie oraz na PGE Arenie w Gdańsku.

Dobra frekwencja to także zasługa beniaminków. Pełne trybuny na meczach Cracovii i Zawiszy to bardzo dobra wiadomość – mówi Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek w Ekstraklasie SA. – Liczba kibiców podczas meczów pierwszej kolejki udowadnia, że mecze rozgrywane w czasie wakacji mogą cieszyć się dużą popularnością – dodaje Stefański.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach naszej ekstraklasy tylko trzykrotnie zanotowano wyższą łączną frekwencję podczas jednej serii spotkań niż w pierwszej kolejce sezonu 2013/2014. W trakcie poprzedniego sezonu jeden mecz polskiej ligi oglądało na stadionach średnio 8314 widzów.

Źródło: fakt.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv