Bez kategorii

Published on 30 listopada, 2020 | by admin

Dobiega końca runda jesienna

Pozostało już tylko kilka kolejek do zakończenia Rundy Jesiennej sezonu piłkarskiego 2020/2021. Obecnie po 11 rozegranych kolejkach, pierwsze miejsce w tabeli zajmuje drużyna z Częstochowy – Raków.

Lider zdobył 24 punkty zdobywając przy tym 24 bramki i tracąc 12. Drugie miejsce zajmuje Legia Warszawa, która posiada 23 punkty. Tabelę zamykają cztery druzyny, które zdobyły tyle samo punktów – 9. Jest to drużyna Wisły Płok (która rozegrała o jedno spotkanie mniej od reszty drużyn), Piast Gliwice, Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Wszystkie mecze możecie sprawdzić na stronie internetowej https://legalni-bukmacherzy.eu . W Polsce zakłady bukmacherskie są dozwolone, ale pod pewnymi obostrzeniami. Najważniejszym dokumentem, który szczegółowo precyzuje, co jest legalne, a co niedozwolone i karalne, jest Ustawa o grach hazardowych. Tylko legalni bukmacherzy w Polsce zapewniają więc odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla graczy obstawiających zakłady bukmacherskie.

Obecnie forma rozgrywek Ekstraklasy z powodu napiętego kalendarza piłkarskiego, wywołanego pandemią COVID-19, po siedmiu latach zrezygnowano z formatu rozgrywek ESA-37 (podział rozgrywek po rundzie zasadniczej na dwie grupy, grające odpowiednio o mistrzostwo i utrzymanie) i przywrócono na jeden sezon obowiązujący wcześniej kształt rozgrywek z 30 kolejkami po osiem meczów każda (razem 240 spotkań. Z ligi również spadnie tylko jeden zespół, który zgromadzi na swoim koncie najmniejsza ilość punktów.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A. o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie. Mimo to, obecnie Cracovia zajmuje 11 pozycję w tabeli i na swoim koncie mimo odjętych punktów zgromadziła już 12 oczek.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv