Bez kategorii

Published on 16 lipca, 2020 | by admin

Cyberpunk 2077 znów przełożone

Niejeden gracz w kasynie ma swój ulubiony gry hazardowe owoce, zaś użytkownicy PC czy konsol kochają wręcz niektóre tytuły od największych deweloperów. Na niektóre trzeba jednak czekać latami. Świetnym tego przykładem jest Cyberpunk 2077. Niestety gra ta po raz kolejny została przełożona i jej nowa oficjalna premiera ma nastąpić 18 listopada.

Czym jest Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier w ostatnich latach. Jest to dzieło polskiego studia CD Projekt RED, które odpowiada za trylogię Wiedźmina. Zwłaszcza trzecia część przygód Geralta z Rivii okazała się ogromnym sukcesem, zdobywając tytuły najlepszej gry roku w wielu prestiżowych rankingach. W 2013 roku polskie studio zapowiedziało, że planuje w najbliższych kilku latach stworzenie gry osadzonej w cyberpunkowej przyszłości. Dopiero po Wiedźminie 3 projekt ten ruszył pełną parą, przez co z miejsca stał się niezwykle oczekiwanym tytułem.

Cyberpunk 2077 to gra osadzona w świecie przyszłości, gdzie dominują nowoczesne technologie. Wiele osób bowiem dokonuje modyfikacji swojego ciała poprzez chipy, elementy broni. Tytuł ten oparty jest w głównej mierze na grze planszowej Cyberpunk 2020.

Przeniesieni zostajemy tutaj do Night City, ogromnego miasta podzielonego na dystrykty i walczące między sobą korporacje. Naszym bohaterem jest tutaj V, którym może być mężczyzna lub kobieta. Szuka on swego miejsca w świecie i drogą przestępczą próbuje wspiąć się na wyższy poziom. Bardzo ciekawe jest jednak to, że nie mamy do czynienia z typowo futurystycznym światem, lecz miastem, w którym króluje moda retro, zwłaszcza lat 70. i 80.

W grze możemy liczyć między innymi na rozwinięty system umiejętności, instalowanie określonych żetonów postaci, dostęp do niebezpiecznych misji. Niczym w GTA Online możemy dowolnie zmieniać wygląd swojej postaci. Ta gra z perspektywy pierwszej osoby stanowić ma połączenie klasycznego FPS-a z elementami RPG, eksploracji. Spore poruszenie w sieci wywołała postać Johnny’ego Silverhand, w którego wciela się Keanu Reeves. W sieci można znaleźć również plotki o tym, że w jedną z postaci wcieli się Lady Gaga. Wiele osób już teraz porównuje Cyberpunk 2077 do GTA w przyszłości.

Kolejne przełożenie premiery

Niestety miłośnicy gier komputerowych wciąż muszą uzbroić się w cierpliwość. Związane jest to z faktem, że premiera polskiej gry była już kilkukrotnie przesuwana. Najpierw mówiono o 2018 lub 2019 roku. W ubiegłym roku podczas Microsoft Xbox E3 2019 zaprezentowano kolejny zwiastun gry. Wtedy też pojawił się Keanu Reeves, a sama gra miała pojawić się na rynku w kwietniu 2020 roku. Niestety później została przełożona na wrzesień, zaś ostatnio po raz kolejny odroczono premierę na listopad 2020 roku.

Jakie są powody takiej decyzji? Początkowo wiele mówiono o tym, że twórcy gry mają problemy z dostosowaniem jej do nadchodzących konsol nowej generacji. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że w związku z tak dużymi oczekiwaniami CD Projekt RED stara się na bieżąco wprowadzać poprawki. Gracze mogli już zobaczyć na YouTube 4 godziny gameplayu, który robi spore wrażenie. Sami jednak recenzenci zauważają pewne nieścisłości i minusy, które zapewne zostaną naprawione do listopada.

Ile kosztuje Cyberpunk 2077?

Już dziś, na kilka miesięcy mamy nadzieję przed finalną premierą, można zamówić grę Cyberpunk 2077. W marketach preorder kosztuje na PC 199 złotych, zaś na PS4 oraz Xbox One 269 złotych. Według zapowiedzi gra ma bez problemu działać na Xbox X oraz PS5.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv