Aktualności

Published on 12 maja, 2014 | by admin

Budowa idzie sprawnie, komercjalizacja nie

Pod koniec maja wnętrze pokryje już zieleń murawy i błękit krzesełek. Prace są zaawansowane na 80%, ale sprzedaż skyboksów na zaledwie 7%. Tylko jeden z 14 został wynajęty.

Przygotowanie murawy Stadionu Miejskiego w Lublinie jest już na etapie testowania instalacji grzewczej pod względem szczelności. Wkrótce pole gry będzie nawożone żyzną glebą i zazieleni się po rozwinięciu rolek z murawą. Przyszłe boisko powinno być gotowe pod koniec maja.

Prace nad główną konstrukcją dachu są zakończone, a pod membraną zadaszenia rozstawiono już ponad 10 tysięcy niebieskich krzesełek. Na razie nie są przytwierdzone, ponieważ muszą wcześniej zostać dopasowane do swoich przyszłych lokalizacji. Montaż ma ruszyć jeszcze w maju.

Trwa też wykańczanie pomieszczeń zaplecza, gdzie będą instalowane podwieszane sufity. Takie sufity znajdą się również w lożach biznesowych, których na Stadionie Miejskim jest 14. Liczbę powiększono względem pierwotnego projektu dla poprawienia możliwości komercyjnych areny.

Jednak pierwsze sygnały od lubelskiego biznesu nie są zbyt obiecujące. W pierwszym przetargu nie było ani jednego zainteresowanego podmiotu. Wczoraj zakończył się drugi i udało się znaleźć tylko jednego najemcę. Pierwszy skybox trafi do firmy Pol-Inowex, która za każdy z 26 metrów kwadratowych zapłaci 51 zł netto. W sumie w ciągu trzech lat klient zapłaci 57 tys. zł na rzecz obiektu.

Choć zainteresowanie jest małe, trzeba pamiętać, że Stadion Miejski wciąż jest w budowie i nie ma nawet menadżera. Ten zostanie dopiero wybrany w maju. Pozostałe 13 lóż poczeka więc na konkretne plany zagospodarowania. Zresztą cztery loże nie były przedmiotem ogłoszenia – dwie największe (po 50m2) są zarezerwowane dla gości prezydenta Lublina, a dwie mniejsze, za to najlepiej położone, mają być oferowane dopiero wtedy, gdy stadion osiągnie pełną atrakcyjność.

źródło: stadiony.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv