Aktualności

Published on 27 marca, 2014 | by admin

Blisko 30 tys. widzów, pełna “Żyleta” a także fani Kolejorza… W sobotę hit Ekstraklasy: Legia – Lech

Podwyższone płoty, wzmocniona brama, ale też pełna “Żyleta”, rekordowa w tym sezonie liczba fanów na trybunach a także obecność kibiców z Poznania – tak na kilka dni przed meczem zapowiada się szlagier T-Mobile Ekstraklasy, czyli pojedynek Legii z Lechem.

Reklama: Kibice Lecha i Legii na siłowni? Zobacz co zakupili…

Sobotni mecz z poziomu trybun obejrzeć może nawet 30 tys. kibiców. Wolna ma być jedynie obejmująca około 800 miejsc strefa buforowa oddzielająca sektor gości. Fani z Poznania od Legii dostali 1,7 tys. biletów. – Wpuszczamy ich, bo nie możemy zakładać, że przez kolejne lata każde spotkanie na naszym stadionie będzie kończyło się zadymą – mówi Bogdan Kuzio, odpowiedzialny w Legii za bezpieczeństwo.

Mecz z Lechem cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. W środę po południu licznik na stronie Legia.com wskazywał 25 898 sprzedanych miejsc. Praktyka pokazuje, że te liczby często są wyższe od stadionowej frekwencji, ale przecież do Warszawy przyjeżdża Lech, wicelider. W sobotę stadion może pękać w szwach – na “Żyletę”, mimo podwyższonych po meczu z Jagiellonią cen biletów, wejściówek nie ma od czterech dni. Ostatni raz tak dużo kibiców na Łazienkowskiej gościło w poprzednim sezonie. Na kończącym ligę meczu ze Śląskiem, po którym piłkarze odbierali mistrzostwo i szykowali się do fety na stadionie, było dokładnie 30 787 widzów. Od tamtego spotkania granica 20 tys. przekraczana była ledwie trzykrotnie – w sierpniowych meczach eliminacji LM z Molde (23,7 tys.) i przy zamkniętej “Żylecie” ze Steauą (21,5 tys.) oraz w listopadzie na meczu z Pogonią (22,2 tys.).

Dla legijnego biura bezpieczeństwa mecz z Lechem będzie ważny ze względu na audyt, który przeprowadzać będzie firma współpracująca z UEFA. – Jej przedstawiciele przylecą w piątek po południu, ale pracę zaczną od soboty. Na stadion przyjadą rano, wprowadzimy ich w temat. Zobaczą, jak wygląda organizacja i nasza praca w pokoju kontroli, który w czasie meczów znajduje się w SkyBoksie. Zostaną z nami do środy – mówi Bogdan Kuzio.

źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv