Aktualności

Published on 23 stycznia, 2014 | by admin

“Bezpieczne stadiony Ekstraklasy”

Ekstraklasa SA uruchomiła projekt “Bezpieczne stadiony Ekstraklasy”. To kolejny etap dużej kampanii spółki w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na piłkarskich trybunach.

W grudniu minionego roku prezesi i właściciele 16 klubów T-Mobile Ekstraklasy podpisali wspólną deklarację “Otwarte stadiony”. Już w pierwszym jej punkcie napisali: “Nikt nie jest bardziej zainteresowany bezpieczeństwem na stadionach niż kluby oraz Ekstraklasa SA”.

W ramach projektu zespół ekspertów wypracuje i wdroży szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które mają na celu podnieść poziom bezpieczeństwa na trybunach stadionów Ekstraklasy, wzorując się na najlepszych doświadczeniach zachodnich.

– Nasz cel jest prosty, chcemy, żeby stadiony Ekstraklasy były coraz bezpieczniejsze i zapełniały się nowymi kibicami, którzy cieszą się widowiskiem sportowym na coraz wyższym poziomie. Dlatego uruchamiamy projekt, w ramach którego wdrożymy rozwiązania oparte na wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem biznesowym a naukowym oraz analizie rozwiązań, które funkcjonują w innych krajach – mówi Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy SA i szef projektu.

– Istotą projektu jest współpraca Ekstraklasy z ośrodkami naukowo-badawczymi, takimi jak jednostki uczelni wyższych czy organizacje pozarządowe – tłumaczy kierownik naukowy projektu dr Seweryn Dmowski, doradca Zarządu Ekstraklasy SA, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim specjalizujący się w badaniach nad współczesnym futbolem.

Ekstraklasa SA od kilku lat, we współpracy z policją i innymi organami administracji, prowadzi działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na stadionach. W całym 2013 r. na 288 rozegranych spotkań zanotowano jedynie 4 poważniejsze zakłócenia porządku, co oznacza spadek o niemal 40% w stosunku do roku 2012.

– Sprawę bezpieczeństwa traktujemy absolutnie priorytetowo – zapewnia Animucki i dodaje: – Mimo ogromnego sukcesu, jaki odnieśliśmy na tym polu w ciągu ostatnich kilku lat, dążymy do trwałego wyeliminowania wszelkich negatywnych zachowań z trybun Ekstraklasy przy zastosowaniu najnowocześniejszych środków. Chcemy, by na naszych stadionach równie komfortowo czuli się rodzice z dziećmi, jak i najbardziej zagorzali fani aktywnie zaangażowani w doping. Wierzymy bowiem, że na stadionach jest miejsce dla każdego, kto chce się dobrze bawić i przestrzega przepisów bezpieczeństwa.

źródło: sport.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv