Published on 8 września, 2014 | by admin

Atak dolnośląskich kiboli na kibiców Odry Opole. Część napastników usłyszała zarzuty

Zarzuty udziału w bójce i pobiciu usłyszała już część zatrzymanych pseudokibiców Śląska Wrocław, którzy w sobotę wtargnęli na boisko Orlika na opolskiej Malince.

Policja zatrzymała 21 napastników, 5 z nich już zwolniono po przeprowadzeniu czynności procesowych. Spośród pozostałych 16 agresorów, część już usłyszała zarzuty udziału w bójce i pobiciu.

– W zależności od ustaleń dotyczących całości postępowania podjęta zostanie decyzja o ewentualnym doprowadzeniu zatrzymanych do prokuratury lub przed sąd – powiedziała nadkom. Marzena Grzegorczyk z KWP w Opolu.

W przeszukanych 7 samochodach dolnośląskich kiboli policja znalazła kominiarki, maski, ochraniacze na szczęki i ręce, rękawice oraz drobne gadżety w barwach Śląska Wrocław.

Do najazdu wrocławskich pseudokibiców doszło w sobotę po godz. 13. Na boisko Orlika na opolskiej Malince wtargnęło ok. 50 mężczyzn, którzy zaatakowali sympatyków Odry Opole. Doszło do szarpaniny i bojki. Cale zdarzenie trwało ok. 2 minut, po czym napastnicy uciekli. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

źródło: nto.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv