Aktualności

Published on 2 czerwca, 2014 | by admin

Arka zgłosi stadion na 7 tysięcy

W przyszłym sezonie stadion w Gdyni zostanie zgłoszony na 7 tysięcy osób (350 w sektorze gości). Wyłączone zostaną boczne sektory Torów i Górki. To pierwsze decyzje będące analizą frekwencji na Stadionie Miejskim. Zmiany podyktowane są względami finansowymi.

Średnia frekwencja na Stadionie Miejskim w Gdyni, mimo iż była najwyższa w I lidze, to oscylowała w tym sezonie w okolicach 4,5 – 5 tysięcy widzów. Tylu fanów oglądało między innymi ostatni mecz z Olimpią Grudziądz. Wyższa frekwencja, w granicach 6 – 6,5 tysięcy miała miejsce tylko, gdy Arka była na fali i odnosiła kolejne zwycięstwa. W klubie podjęto decyzję, że i na tym polu trzeba poszukać oszczędności. W efekcie Arka na przyszły sezon zgłosi stadion na 7 tysięcy widzów, wyłączając boczne sektory “Górki” i “Torów”. W związku z ograniczeniem pojemności stadionu zaledwie 350 biletów otrzymają kibice gości, chociaż tutaj oczywiście może być zwiększona pula w niektórych przypadkach.

Wyłączona wciąż będzie także trybuna “Gosir”, a także sektor A na trybunie “Olimpijskiej”. Dzięki tym ograniczeniom Arka może zaoszczędzić w skali sezonu ok. 100 – 150 tysięcy złotych.

źródło: Arkowcy.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv