Aktualności

Published on 21 maja, 2020 | by admin

Akcja Legii Warszawa #GotowiDoPomocy

Już od czterech tygodni trwa akcja Legii Warszawa pod hasłem #GotowiDoPomocy. Wtedy prezes Dariusz Mioduski ogłosił, że klub obejmie opieką seniorów, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie się koronawirusem. Starsze osoby, które zgłoszą się do klubu o wsparcie, cały czas mogą otrzymać pomoc od wolontariuszy w kwestii otrzymania ciepłego posiłku, zrobienia zakupów spożywczych lub medycznych, czy pomoc technologiczną i psychologiczną.

Na ten moment wolontariusze wspierający inicjatywę docierają z pomocą do prawie tysiąca seniorów w stolicy. Organizatorzy rozdysponowali już ponad 10 tys. posiłków. Akcja okazała się zatem świetnym pomysłem, bo korzysta z niej spora grupa starszych, potrzebujących osób. Klubową akcję Legii wspierają też Związek Harcerstwa Polskiego oraz znane osoby związane z klubem. Przykładowo posiłki dla seniorów rozwozili zawodnicy ze stołecznej drużyny koszykarskiej czy futsalowej. – Nie zwalniamy tempa. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do #GOTOWIDOPOMOCY i sprawili, że jest to obecnie największa tego typu akcja pomocy bezpośredniej w Polsce. – mówi prezes Legii, Dariusz Mioduski. 

Oprócz wspomnianej wyżej formy pomocy trwają również aukcje charytatywne, z których dochód będzie przekazany na wsparcie inicjatywy. Do zdobycia są cenne przedmioty, takie jak np. koszulka Mateusza Wieteski z meczu Ligi Mistrzów, czy koszulka z nazwiskiem Krystiana Bielika. Warto wspierać takie akcje polskich klubów!

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv